Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej - 2019

W imieniu Oddziału Krakowskiego PTM oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki - edycja 2019. Na Konkurs można nadsyłać prace o istotnym znaczeniu dla dydaktyki matematyki, w szczególności: prace magisterskie, prace licencjackie, publikacje. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2019r. Więcej informacji o konkrusie można znaleźć na stronie internetowej Oddziału Krakowskiego PTM.

Informacja o konkursach Oddziału Krakowskiego PTM

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego w Jubileuszowym Roku Matematyki ogłosił trzy konkursy dla studentów:

Więcej informacji o konkursach i terminach nadsyłania prac można znaleźć na stronie internetowej Oddziału Krakowskiego PTM.

Rozstrzygnięcie Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej - 2018

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dziedziny dydaktyki matematyki (edycja 2018) znalazły się dwie osoby wywodzące się z poznańskiego środowiska matematycznego:

• trzecią nagrodę uzyskała absolwentka WMI UAM Pani mgr Agata Polowczyk za pracę pt. "Matematyka w szkole zawodowej",
  • wyróżnienie uzyskała absolwentka WMI UAM Pani lic. Magdalena Cieślak za pracę pt. "Ozoboty - Roboty edukacyjne, jako współczesna propozycja prowokowania aktywności uczniowskiej w ramach zajęć dodatkowych".

Obydwie prace zosały napisane pod kierunkiem Pani dr Edyty Juskowiak - członkini naszego Oddziału.

Paniom Agacie Polowczyk i Magdalenie Cieślak oraz Pani dr Edycie Juskowiak serdecznie gratulujemy!

XXXIII Konferencja z Historii Matematyki

W dniach 27-30 maja 2019r. w Będlewie odbędzie się XXXIII Konferencja z Historii Matematyki. Szczególnie zapraszamy na dwa odczyty prof. dra hab. Lecha Maligrandy dotyczące m.in. ,,matematyki poznańskiej'':

• Historia powstania przestrzeni Orlicza (poniedziałek 27 maja 2019r., godz. 900-1000),
  • Przestrzenie, które zawdzięczamy polskim matematykom (wtorek 28 maja 2019r., godz. 900-1000).

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego PTM najserdeczniejsze życzenia pokoju i radości.

I edycja Konkursu o Nagrodę PTKM

Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce serdecznie zaprasza do składania kandydatur do I edycji Nagrody PTKM dla kobiet za osiągnięcia w dziedzinie badań matematycznych opublikowanych w formie prac naukowych lub książek. Wnioski o przyznanie Nagrody należy składać do dnia 30 września 2019 roku.

Regulamin konkursu, szczegółowe informacje oraz wzór formularza zgłoszeniowego można znaleźć na portalu Polskiego Towarzystwa Kobiet w Matematyce.

Requiescat in pace

Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę 2 marca 2019 roku w wieku 74 lat zmarł prof. dr hab. Henryk Hudzik - były Prezes Oddziału Poznańskiego PTM, członek Zarządu Głównego PTM oraz Prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 9 marca 2019 o godzinie 12:00 na cmentarzu parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie.

Niech spoczywa w pokoju.

6. Edycja Wielkopolskich Meczów Matematycznych - Finał

W wtorek 29. stycznia 2019r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał 6. edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych.

Zwycięzcą została drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie w składzie:
Aneta Niewiadomska Adrian Malanowski
Alicja Miłoszewska Roksana Krysztofiak
Natalia Rządzińska Marta Domagalska
Antoni Borowski Jan Kozłowski
Wojciech Doberschütz Mikołaj Nowicki
Opiekunami grupy byli nauczyciele: Lidia Dzikowska oraz Piotr Wróblewski. Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy również do zapoznania się z zestawem zadań finałowych oraz fotorelacją z wydarzenia dostępną na stronie WMI UAM. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego

Redakcja miesięcznika DeltaPolskie Towarzystwo Matematyczne zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów z klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w 41. edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego. Zgłaszać można prace przedstawiające oryginalne matematyczne rozumowanie na dowolnie wybrany temat. Termin nadsyłania prac  konkursowych upływa z dniem 30 kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji na temat Konkursu można znaleźć na stronie miesięcznika Delta oraz na plakacie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna »