Aktualności

Festiwal Matematyki 2018

W dniu 27 września 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Matematyki. Festiwal kierowany jest do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Wielkopolski. W tym roku tematem przewodnim będzie geometria, a wykłady oraz warsztaty prowadzić będą pracownicy, doktoranci oraz studenci WMI UAM, innych polskich uczelni, a także redaktorzy czasopisma Delta. Centralnym wydarzeniem Festiwalu będzie Finał 40. Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego, podczas którego finaliści przedstawią swoje prace.

Współorganizatorem Festiwalu Matematyki jest Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Więcej informacji na temat Festiwalu Matematyki oraz Finału 40. Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego znaleźć można na stronie inernetowej wydarzenia.

Dzień Delty 2018

W dniu 18 maja 2018 roku na Wydziale Matematyki i Inforamtyki UAM zorganizowana została trzecia edycja Dnia Delty, w trakcie której odbyły się wykłady i warsztaty dla gimnazjalistów oraz licealistów. Młodzież uczestniczyła m.in. w zajęciach zatytułowanych:

 • Probablistyczne zonki;
 • Liczenie ryb w stawie i inne statystyczne sztuczki;
 • Szyfry i okolice;
 • Problem za milion dolarów: czy zgadywanie pomaga?
 • Sztuczna inteligencja;
 • Ile jest gwiazd?
 • Hugonotki i rzeczy poważne;
 • Elektornika - pierwsze kroki;
 • Czym różni się komputer kwantowy od klasycznego;
 • Co to jest Wielki Wybuch?
 • Niezmienniki i półniezmienniki;
 • Koła graniaste i kanciaste.

Organizatorką Dnia Delty była nasza koleżanka Edyta Juskowiak - Członek Zarządu OP PTM.

Rozstrzygnięcie Konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej - 2017

Z przyjemnością informujemy, że w Konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dziedziny dydaktyki matematyki w edycji 2017 pierwszą nagrodę uzyskał absolwent WMI UAM Pan mgr Piotr Berda. Przygotował on pracę pt. "Zastosowania matematyki jako specyficzny typ zadań w podręcznikach do nauczania matematyki na poziomie ponadgimnazjalnym" pod kierunkiem Pani dr Edyty Juskowiak - członkini naszego Oddziału.

Panu Piotrowi Berdzie oraz Pani dr Edycie Juskowiak serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o Konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dziedziny dydaktyki matematyki można uzyskać na stronie internetowej Oddziału Krakowskiego PTM, portalu PTM oraz stronie WMI UAM.

Dzień Delty 2018

W imieniu władz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Oddziału Poznańskiego PTM serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w trzeciej edycji Dnia Delty, który odbędzie się 18 maja 2018 roku na WMI UAM w godzinach od 10:30 do 14:45.

Dzień Delty to wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży.

Wykłady i warsztaty tegorocznej edycji Dnia Delty, wzorem lat poprzednich, poprowadzą redaktorzy Delty, najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego - fizycy, informatycy oraz matematycy: Szymon Charzyński, Wojciech Czerwiński, Tomasz Kazana, Piotr Kaźmierczak, Marek Kordos, Kamila Łyczek oraz Łukasz Rajkowski.

Szczegółowy plan Dnia Delty oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie WMI UAM.

Nowy członek OP PTM

Dnia 30 marca 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęty został Piotr Maćkowiak.

Serdecznie gratulujemy!

Życzenia Świąteczne

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego PTM najserdeczniejsze życzenia pokoju i radości.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd OP PTM

Horyzonty Matematyki 2018

W dniu 9 marca 2018r. na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Fizyki UAM odbędzie się kolejna edycja konkursu "Horyzonty matematyki" dla uczniów szkół podstawowych, którego jedym ze sponsorów jest Oddział Poznański PTM. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawowową nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańską Fundację Matematyczną. 

Jednocześnie bardzo miło nam poinformować, że decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2018 r. konkurs "Horyzonty Matematyki" otrzymał status konkursu punktowanego.

Nowy członek OP PTM

Dnia 13 lutego 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęty został Jędrzej Garnek.

Serdecznie gratulujemy!

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

W roku 2019 Polskie Towarzystwo Matematyczne będzie świętować 100-lecie swojego powstania. Z tej okazji w dniach 3-7 września 2019 w Krakowie odbędzie się organizowany przez PTM oraz UJ Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich, do udziału w którym już teraz wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów o można znaleźć na stronie internetowej Zjazdu.

Konkurs "Be Quick and Win!"

Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej mają przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczny On-line "Be Quick and Win!", który rozpocznie się 21 lutego 2018. Co środę przez 10 tygodni o godzinie 19:00 na stronie internetowej konkursu publikowane będzie zadanie, rozwiązanie którego należy przesłać w ciągu 120 minut. Na zwycięzców czekają atrakczyjne nagrody.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna »