Aktualności

Życzenia Świąteczne

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz ciepłej rodzinnej atmosfery. Kolejny zaś Rok 2018 niech przyniesie Państwu dni pełne szczęścia, wypełnione sukcesami zawodowymi zarówno w pracy badawczej jak i dydaktycznej.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd OP PTM

Zebranie Oddziału Poznańskiego PTM

Serdecznie zapraszamy na Zebranie Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, które odbędzie się dnia 12 grudnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Rady Wydziału w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UAM przy ul. Umultowskiej 87 w Poznaniu.

Proponowany porządek zebrania:

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Wystąpienie Prezesa PTM Wacława Marzantowicza.
 3. Wystąpienie Prezesa OP PTM Dariusza Bugajewskiego.
 4. Przedstawienie informacji dotyczących:
  • budżetu OP PTM;
  • liczby członków OP PTM.
 5. Przedstawienie informacji o Jubileuszowym Roku Matematyki 2019.
 6. Dyskusja i wolne głosy.

Nowy członek OP PTM

Dnia 26 listopada 2017 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęta został Tomasz Ciaś.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego

Redakcja miesięcznika DeltaPolskie Towarzystwo Matematyczne zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów z klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w 40. edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego. Zgłaszać można prace przedstawiające oryginalne matematyczne rozumowanie na dowolnie wybrany temat. Termin nadsyłania prac  konkursowych upływa z dniem 30 kwietnia 2018 roku.

Więcej informacji na temat Konkursu można znaleźć na stronie miesięcznika Delta oraz na plakacie.

Nagrody PTM za rok 2017

Polskie Towarzystwo Matematyczne serdecznie zaprasza do składania kandydatur do nagród za rok 2017 w następujących kategoriach:
    • Nagroda główna PTM im. Stefana Banacha za osiągnięcia w dziedzinie badań matematycznych,
    • Nagroda główna PTM im. Hugona Steinhausa za osiągnięcia w dziedzinie zastosowań matematyki,
    • Nagroda PTM dla młodych matematyków (urodzonych po 31.12.1989 roku) za osiągnięcia badawcze.
Wnioski o przyznanie nagród należy składać do dnia 31 stycznia 2018 roku. Regulaminy konkursów, szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na portalu Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wspólny Zjazd UMI-SIMAI-PTM

W dniach 17-20 września 2018 we Wrocławiu odbędzie się Wspólny Zjazd Towarzystw: Unione Matematica Italiana, Società Italiana di Matematica Applicata e Industriale oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Zjazdu.

Requiescat in pace

Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę 24 czerwca 2017 roku w wieku 89 lat zmarł prof. dr hab. Henryk Ratajski - były Prorektor Politechniki Poznańskiej, były Kierownik Instytutu Matematyki PP, a także wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Niech spoczywa w pokoju.

IX Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice

W dniach 18-21 września 2017 roku w Poraju odbędzie się IX Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice organizowana przez Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej.

Konferencja odbywa się corocznie od 2009 roku i poświęcona jest  zagadnieniom zastosowań matematyki ze szczególnym uwzględnieniem modelowania matematycznego i analizy rozwiązań problemów mających znaczenie praktyczne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konferencji.

Dr Edyta Juskowiak odznaczona Medalem KEN

Z przyjemnością informujemy, że dr Edyta Juskowiak zotała odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

 Serdecznie gratulujemy!