Aktualności

Horyzonty Matematyki 2018

W dniu 9 marca 2018r. na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Fizyki UAM odbędzie się kolejna edycja konkursu "Horyzonty matematyki" dla uczniów szkół podstawowych, którego jednym ze sponsorów jest Oddział Poznański PTM. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańską Fundację Matematyczną. 

Jednocześnie bardzo miło nam poinformować, że decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2018 r. konkurs "Horyzonty Matematyki" otrzymał status konkursu punktowanego.

Nowy członek OP PTM

Dnia 13 lutego 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęty został Jędrzej Garnek.

Serdecznie gratulujemy!

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

W roku 2019 Polskie Towarzystwo Matematyczne będzie świętować 100-lecie swojego powstania. Z tej okazji w dniach 3-7 września 2019 w Krakowie odbędzie się organizowany przez PTM oraz UJ Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich, do udziału w którym już teraz wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów o można znaleźć na stronie internetowej Zjazdu.

Konkurs "Be Quick and Win!"

Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej mają przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczny On-line "Be Quick and Win!", który rozpocznie się 21 lutego 2018. Co środę przez 10 tygodni o godzinie 19:00 na stronie internetowej konkursu publikowane będzie zadanie, rozwiązanie którego należy przesłać w ciągu 120 minut. Na zwycięzców czekają atrakczyjne nagrody.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

X Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice

W dniach 18-21 czerwca 2018 roku w Poraju odbędzie się X Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice organizowana przez Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej.

Konferencja odbywa się corocznie od 2009 roku i poświęcona jest  zagadnieniom zastosowań matematyki ze szczególnym uwzględnieniem modelowania matematycznego i analizy rozwiązań problemów mających znaczenie praktyczne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konferencji.

Nowy członek OP PTM

Dnia 17 stycznia 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęta została Anna Łyczkowska-Hanćkowiak.

Serdecznie gratulujemy!

Życzenia Świąteczne

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz ciepłej rodzinnej atmosfery. Kolejny zaś Rok 2018 niech przyniesie Państwu dni pełne szczęścia, wypełnione sukcesami zawodowymi zarówno w pracy badawczej jak i dydaktycznej.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd OP PTM

Zebranie Oddziału Poznańskiego PTM

Serdecznie zapraszamy na Zebranie Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, które odbędzie się dnia 12 grudnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Rady Wydziału w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UAM przy ul. Umultowskiej 87 w Poznaniu.

Proponowany porządek zebrania:

  1. Otwarcie zebrania.
  2. Wystąpienie Prezesa PTM Wacława Marzantowicza.
  3. Wystąpienie Prezesa OP PTM Dariusza Bugajewskiego.
  4. Przedstawienie informacji dotyczących:
    • budżetu OP PTM;
    • liczby członków OP PTM.
  5. Przedstawienie informacji o Jubileuszowym Roku Matematyki 2019.
  6. Dyskusja i wolne głosy.

Nowy członek OP PTM

Dnia 26 listopada 2017 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęta został Tomasz Ciaś.

Serdecznie gratulujemy!