Dnia 30 marca 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęty został Piotr Maćkowiak.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego PTM najserdeczniejsze życzenia pokoju i radości.

Horyzonty Matematyki 2018

W dniu 9 marca 2018r. na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Fizyki UAM odbędzie się kolejna edycja konkursu "Horyzonty matematyki" dla uczniów szkół podstawowych, którego jednym ze sponsorów jest Oddział Poznański PTM. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Poznańską Fundację Matematyczną.

Jednocześnie bardzo miło nam poinformować, że decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2018 r. konkurs "Horyzonty Matematyki" otrzymał status konkursu punktowanego.

Dnia 13 lutego 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęty został Jędrzej Garnek.

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

W roku 2019 Polskie Towarzystwo Matematyczne będzie świętować 100-lecie swojego powstania. Z tej okazji w dniach 3-7 września 2019 w Krakowie odbędzie się organizowany przez PTM oraz UJ Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich, do udziału w którym już teraz wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów o można znaleźć na stronie internetowej Zjazdu.

Konkurs "Be Quick and Win!"

Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej mają przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczny On-line "Be Quick and Win!", który rozpocznie się 21 lutego 2018. Co środę przez 10 tygodni o godzinie 19:00 na stronie internetowej konkursu publikowane będzie zadanie, rozwiązanie którego należy przesłać w ciągu 120 minut. Na zwycięzców czekają atrakczyjne nagrody.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

X Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice

W dniach 18-21 czerwca 2018 roku w Poraju odbędzie się X Konferencja Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice organizowana przez Oddział Częstochowski PTM oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej.

Konferencja odbywa się corocznie od 2009 roku i poświęcona jest  zagadnieniom zastosowań matematyki ze szczególnym uwzględnieniem modelowania matematycznego i analizy rozwiązań problemów mających znaczenie praktyczne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konferencji.

Dnia 17 stycznia 2018 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęta została Anna Łyczkowska-Hanćkowiak.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim członkom Oddziału Poznańskiego serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz ciepłej rodzinnej atmosfery. Kolejny zaś Rok 2018 niech przyniesie Państwu dni pełne szczęścia, wypełnione sukcesami zawodowymi zarówno w pracy badawczej jak i dydaktycznej.