Aktualności

Zaproszenie na Wykład im. Profesora Władysława Orlicza

Serdecznie zapraszamy na XXII Wykład im. Profesora Władysława Orlicza zatytułowany Zbiory Julii, wymiary - metody formalizmu termodynamicznego, który wygłoszony zostanie przez Feliksa Przytyckiego z Instytutu Matematycznego PAN w Warszawie. Wykład odbędzie się w piątek dnia 19 grudnia 2014 roku o godz. 12:00 w sali Rady Wydziału w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu przy ul. Umultowskiej 87. 

Zaproszenie na wykład popularnonaukowy

Serdecznie zapraszamy na wykład Zdzisława Pogody z Instytutu Matematyki UJ pt. Hipoteza Poincarego - narodziny popularności, który odbędzie się dnia 14 listopada 2014 roku o godzinie 12:00  w auli A w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Wykłady z Informatyki im. Rejewskiego, Różyckiego, Zygalskiego

Dnia 6 listopada 2014 roku w auli A w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UAM wykład z cyklu Wykładów z Informatyki im. Rejewskiego, Różyckiego, Zygalskiego wygłosił Noga Alon z Tel Aviv University i Institute for Advanced Study w Princeton. Tytuł wykładu brzmiał: Voting Paradoxex.

Nowy członek OP PTM

Dnia 14 października 2014 roku decyzją Zarządu OP PTM w poczet członków Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyjęta została Karolina Paradysz.

Serdecznie gratulujemy!

Wspólny Zjazd DMV i PTM

W dniach 17-20 września 2014 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się wspólny Zjazd Niemieckiego Towarzystwa Matematyków oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego, w którym uczestniczyło ponad 700 osób z 33 krajów. W trakcie Zjazdu odbyło się 10 wykładów plenarnych, 39 sesji tematycznych, podczas których wygłoszono 485 odczytów, oraz sesja plakatowa.

Zjazd DMV-PTM jest trzecim tego rodzaju wydarzeniem, organizowanych w ostatnich latach przez PTM wspólnie z zagranicznymi towarzsytwami matematycznymi. Partnerami poprzednich zjazdów były towarzystwa matematyczne z USA i Izraela.

The International Stefan Banach Prize

Michał Goliński (skarbnik naszego Oddziału) z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM został nominowany do nagrody w konkursie The International Stefan Banach Prize for a Doctoral Dissertation in the Mathematical Sciences organizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz firmę Ericpol. 

Do konkursu zgłoszono 21 rozpraw doktorskich z Europy Centralnej i Wschodniej (w tym: 7 z Polski). Zachęcamy do zapoznania się z nominowaną rozprawą pt. Operators on Fréchet spaces without nontrivial invariant subspaces

Nagroda PTM dla Młodych Matematyków za rok 2013

Bartosz Naskręcki z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM został laureatem Nagrody dla Młodych Matematyków Polskiego Towarzystwa Matematycznego za rok 2013 za cykl prac z arytmetyki krzywych eliptycznych i teorii form modułowych.

Serdecznie gratulujemy!

Zgromadzenie Delegatów PTM

Dnia 14 czerwca 2014 roku odbyło się Zgromadzenie Delegatów PTM, w którym udział również wzięli przedstawiciele Oddziału Poznańskiego PTM. Podczas Zgromadzenia wybrano nowego redaktora naczelnego Commentationes Mathematicae, którym został Mieczysław Mastyło z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Przedstawiciele WMI UAM zostali wybrani również na członków jury nagród PTM: Grzegorz Banaszak - Nagrody Głównej PTM im. Stefana Banacha oraz Nagrody dla Młodych Matematyków, Roman Murawski - Nagrody Głównej PTM im. Samuela Dicksteina (przewodniczący jury) oraz Tomasz Schoen - Nagrody The International Stefan Banach Prize for a Doctoral Dissertation in the Mathematical Sciences (sponsorowanej przez firmę Ericpol).

« poprzednia 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 następna »